Як розрахувати відстань від телевізора до дивана

Як розрахувати відстань від телевізора до дивана?

Багато хто з нас, купуючи новий телевізор, стикається з питанням – як далеко його краще поставити від дивана або крісла? Занадто близько – і очі швидко втомляться, занадто далеко – і всі деталі зображення розпливуться. Як же розрахувати відстань від телевізора до дивана для комфортного перегляду?

У цій статті ми розберемо перевірені формули і правила для розрахунку оптимального віддалення екрану ТВ від очей глядача. Дізнаємося, від яких параметрів залежить ця відстань, як її виміряти і на що звернути увагу при виборі місця для телевізора.

Розглянемо також рекомендації фахівців з ергономіки та зорового комфорту, щоб перегляд улюблених фільмів і передач приносив тільки задоволення, а не напругу для очей. Адже правильно підібрана відстань – запорука якісного відпочинку біля телеекрана і збереження гарного зору надовго. Це особливо потрібно, коли ми дивимость SmartTV. Доречі, на нашому сайті ми раніше розповідали, як підключити приставку до телевізора. Приємного перегляду.

Мінімальна відстань від очей до телевізора

Дуже часто під час перегляду фільмів і телепередач ми ставимо собі питання – яка мінімальна відстань від очей до телевізора має бути? За формулою ця рекомендована відстань від телевізора до дивана коливається в діапазоні від 4 до 4,5 см на кожен дюйм діагоналі в сучасних моделях. Щоб перегляд фільмів чи телевізійних програм був безпечним для очей, слід дотримуватися цих розрахунків під час перегляду. Також ці цифри слід враховувати під час монтажу обладнання.

Хоча мінімальна рекомендована відстань від телевізора до очей для перегляду телевізора не є найважливішим параметром під час його вибору, вона суттєво впливає на якість перегляду. Тому, обираючи новий телевізор, необхідно враховувати його розмір залежно від розміру кімнати.

Рекомендована відстань до телевізора

Існує певна формула розрахунку відстані до телевізора чи то LCD, чи то плазма. Наведемо рекомендовану відстань до телевізорів (FullHD, 4K тощо) з різними діагоналями в метрах:

Діагональ TV8K (4320p)4K (2160p)FullHD (1080p)HD Ready (720p)
32″0,611,21,91
40-430,76 – 0,821,51 – 1,622,39 – 2,57
48-50″0,91 – 0,951,81 – 1,882,87 – 2,99
55-58″0,52 – 0,551,05 – 1,12,07 – 2,183,29 – 3,47
60-65″0,57 – 0,621,14 – 1,242,26 – 2,453,59 – 3,89
75″0,711,432,824,48

Яка відстань від телевізора до дивана?

Щоб домогтися чудових вражень від перегляду, перед покупкою необхідно виміряти розмір кімнати, вибрати відповідну діагональ і достатню роздільну здатність. Також варто замислитися над тим, як буде виконано кріплення для телевізора, які кронштейни будуть використані – настінні або стельові.

Ідеальна для перегляду відстань від телевізора до дивана має бути приблизно в 2,3-3 рази більшою за діагональ телевізора. Що стосується розташування по висоті – розмістіть телевізор так, щоб центр екрана знаходився приблизно на рівні очей.
Відстань до телевізора 4K

Для перегляду телевізора з роздільною здатністю 4K, наприклад, моделі Samsung Q80A, рекомендується відстань, що в 1.5 рази перевищує вертикальний розмір екрана телевізора.

Під час перегляду 4K-телевізора з такої відстані неозброєне око не може розрізнити окремі пікселі. Це означає, що пікселі фактично зникають під час перегляду зображень 4K.

Відмінні здібності ока

Відстань від телевізора до вашого місця важлива через роздільну здатність людського ока і гостроту зору.

  • Якщо ви сядете занадто близько, ви побачите пікселі на екрані, що складають зображення. Враження від перегляду безумовно не будуть глибокими, і ви не зможете повністю зануритися в те, що відбувається.
  • Якщо ви сядете занадто далеко від екрана, ваше око не буде сприймати деталі зображення, які здебільшого складають враження від перегляду. Також йому доведеться часто напружуватися, що не додасть комфортного відчуття від перегляду ТБ.

Маленька порада: ви можете змінити відстань під час перегляду телевізора, встановивши кронштейн для телевізора на стіні.

Висновок

Що ж приносить правильно підібрана відстань до телевізора з дивана? Перш за все, це допомагає уникнути проблем із зором. Крім цього, це дає змогу зберігати правильне положення хребта під час перегляду ТБ, запобігає болю в шиї або спині.

Екран має бути ідеально пристосований до ваших потреб. Він не повинен розташовуватися ні занадто близько до дивана, ні занадто далеко від нього. Багато що також залежить від типу телевізора. Для сучасних екранів 4K і 8K безпечна відстань від телевізора становить в 1,5 раза більшу за висоту екрана. Таким чином, якщо у вас 75-дюймовий телевізор, ви можете сидіти на відстані 1,5 метра від телевізора. З іншого боку, якщо у вас телевізор високої чіткості, відстань збільшується до 3 метрів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Sharp Aquos sense8 Previous post Sharp Aquos sense8: відмінні характеристики за доступною ціною
Як підключити смартфон до телевізора Next post Як підключити смартфон до телевізора