Безпечна їзда також означає належний догляд та обслуговування склоочисників. Таким чином, ми матимемо правильний огляд під час руху та уникнемо всіх потенційних небезпек, пов’язаних з поганою або відсутньою видимістю.
Хоча склоочисники вважаються другорядними елементами, вони незамінні для бездоганного контролю над автомобілем. Ось чому важливо налагодити належне обслуговування склоочисників з плином часу.
Осінь і зима приносять з собою дощ, сльота, мороз і сніг, які неминуче осідають на нашому лобовому склі, стаючи невід’ємною частиною і константою всього періоду.
Що потрібно знати про склоочисники
Щітки склоочисників слід замінювати кожні шість місяців (рік) або як тільки буде помічена різниця в видимості під час руху. Коли щітки склоочисника перестають контактувати з поверхнею вітрового скла, вони можуть почати:
- скрипіти,
- вібрувати,
- стрибати,
- мазати або дряпатися,
- погіршуючи видимість під час руху.
Оскільки без цієї перевірки не обійтися, давайте оцінимо кроки. Починаючи з початкової обізнаності (хороший огляд є вирішальним), ви можете перевірити стан ваших склоочисників і виправити ситуацію, якщо щось не так. Правильно функціонуючі та доглянуті склоочисники мають важливе значення для забезпечення видимості та безпеки взимку.
Приділіть час, щоб переконатися, що склоочисники працюють належним чином, це забезпечить вашу безпеку на дорозі.
Як працюють склоочисники
Щоб правильно обслуговувати склоочисники, важливо розуміти, як вони працюють. На більшості автомобілів склоочисники кріпляться до одного важеля. Кронштейни з’єднані з електродвигуном, який керує радіальним переміщенням важелів. На кожному кріпиться знімне гумове лезо, яке витирає вологу і бруд при контакті з лобовим склом.
Час від часу виробники випускають нові системи, наприклад, Mercedes-Benz Monoblade, яка складається з одного леза, що кріпиться по центру лобового скла. Однак таких систем небагато, і їх обслуговування зазвичай відбувається за тими ж процедурами, що і стандартних конфігурацій.
Багато сучасних автомобілів обладнані оптичними датчиками дощу, які визначають наявність і кількість опадів на лобовому склі. Ці датчики дозволяють склоочисникам працювати автономно. Для екстремальних зимових умов існують спеціально розроблені пристрої: вони складаються з гумового чобота, який охоплює руку для захисту леза, завдяки чому воно може підтримувати рівномірний контакт з усією поверхнею скла.
Фактори вибору склоочисників: на що звернути увагу
Щоб склоочисники були корисними і прослужили якомога довше, зверніть увагу на такі моменти:
- Сезонність. Залежно від пори року, для якої призначені щітки, можна підібрати літні, зимові або універсальні варіанти. Літні склоочисники оснащені більш жорсткою гумою, яка зберігає свої характеристики навіть за високих температур. Зимові ж, навпаки, ретельно усувають сніг і ожеледь завдяки більш м’якій та еластичній гумовій смузі. Універсальні склоочисники не потрібно міняти перед холодами або потеплінням, оскільки вони оптимально усувають забруднення в будь-яку пору року.
- Якість гумової стрічки. Дешева продукція оснащується низькопробною гумою, яка швидко зношується і не дає потрібного ефекту. Дорожчі щітки з багатошаровим, технологічним робочим елементом забезпечують якісне очищення і зберігають свою працездатність зазначений експлуатаційний період.
- Розміри. Вибирайте двірники тієї ж довжини, що і вироби заводської комплектації.
- Тип кріплення – аналогічний попередньому.
Ну і пам’ятайте, що хороші двірники не коштуватимуть копійки. Добротна продукція повинна виправдовувати вкладені гроші.
Як дізнатися, чи потрібно замінити склоочисники
Настав час замінити склоочисники, якщо вони мають будь-які з нижче вказаних ознак.
Щітки склоочисників необхідно замінити, якщо вони мають такі чотири ознаки:
- смуги,
- пропуски,
- розщеплення,
- скрип.
Залежно від використання, очікуйте, що склоочисники прослужать від 6 місяців до 1 року. Профілактична заміна склоочисників перед зимою ніколи не є поганою ідеєю!
Щітки склоочисників зношуються під впливом багатьох факторів навколишнього середовища:
- Сонце: ультрафіолетове випромінювання та руйнування озонового шару.
- Масло: автомобільний віск і вихлопні гази, вони утримують масло, яке погіршує гуму.
- Повітряне сміття: пісок, бруд і пил, що виноситься вітром.
- Вологість: кислотні дощі та солона вода (при вологому повітрі біля узбережжя та в глибині країни).
При огляді склоочисників перевірте наявність наступних проблем:
- Зламані або погнуті рами.
- Покришені або порвані гумові леза.
- Корозійний метал.
- Відсутні гвинти або зношені деталі.
- Ослаблені леза.
- Жорсткі важелі (жорсткі важелі склоочисників вказують на те, що щітки не будуть мати належного контакту зі склом).
Як замінити склоочисники
Заміна склоочисників – це простий процес, який можна виконати самостійно в домашніх умовах. Виконайте наступні три кроки, щоб забезпечити бездоганну заміну:
- Видаліть старі щітки: потягніть кронштейн склоочисника від скла, поки він не підніметься сам. Натисніть на важіль під важелем склоочисника, щоб щітка могла висунутися з важеля.
- Встановіть кронштейн склоочисника на місце: будьте обережні при опусканні кронштейну. Без гумового леза кронштейн може пошкодити лобове скло, тому опускайте його обережно.
- Вставте нові: вставте нову щітку на місце, починаючи з того ж кінця кронштейну, звідки ви вийняли стару. Переконайтеся, що фіксуючий затискач клацнув на місці, це забезпечить правильне положення.
Ефективні щітки склоочисників так само важливі для безпечної експлуатації автомобіля, як чиста олива і хороші шини. Тому не забувайте міняти щітки склоочисників щонайменше раз на рік і часто перевіряти їх на предмет зносу. Перевірка щіток склоочисників в рамках регулярного профілактичного обслуговування забезпечить безпечне керування автомобілем і дозволить вам насолоджуватися краєвидами під час подорожей.