Мастило для автомобілів забезпечує надійну роботу багатьох вузлів транспортного засобу. В першу чергу це двигун та коробка передач. Мастило також захищає їх від шкідливого впливу зовнішніх факторів і подовжує термін експлуатації автомобіля.
Як дізнатися, яка олива залита в моєму автомобілі? Етикетки на різних оливах самі по собі можуть заплутати. Ситуація ще гірша, коли ви купуєте автомобіль і не маєте жодної інформації про мастило, яке в ньому використовується.
Як дізнатися, яке мастило залито в автомобілі?
Як дізнатися, яке мастило залито в моєму автомобілі? Звичайно, найпростіший спосіб – запитати попереднього власника. Однак тут можуть виникнути дві основні проблеми:
- Перша полягає в тому, що попередній власник не обов’язково буде чесним або пам’ятатиме деталі.
- Друга складність полягає в тому, що іноді думка про отримання цієї інформації приходить занадто пізно.
Правильний підбір оливи дуже важливий, і тому варто спробувати встановити, чим раніше був залитий двигун. Дотримання рекомендацій виробника впливає на термін служби двигуна. Це також впливає, наприклад, на довговічність певних гідравлічних компонентів. Традиційно моторні оливи класифікуються як:
- мінеральні,
- напівсинтетичні,
- синтетичні.
Однак наведений вище поділ є дуже спрощеним, оскільки розвиток технологій призвів до появи відмінностей між різними продуктами. Це стосується, наприклад, індексу стійкості до зсуву, вмісту золи, відповідності стандартам або рекомендаціям, що надходять безпосередньо від виробників двигунів, а також здатності очищати двигун від побічних продуктів згоряння.
Як дізнатися, яка олива використовувалася в двигуні раніше?
Оскільки встановлення цієї інформації є настільки важливим, як дізнатися, яка олива використовувалася в двигуні раніше? Найбільш інтуїтивно зрозумілим методом є вищезгаданий, починаючи від джерела, тобто від попереднього власника. Якщо цей найпростіший метод не спрацює, є ще один. Це зазирнути під капот і знайти сервісну етикетку, яку залишив механік. Сервісна етикетка повинна містити найбільш актуальні параметри оливи, яка була залита попереднього разу.
Звичайно, варто також заглянути в сервісну книжку автомобіля. Саме там ви знайдете вказівки виробника щодо вибору оптимального мастильного продукту. Якщо встановлено, що в двигун було залито синтетичне або мінеральне мастило, його, як правило, продовжують використовувати, за винятком випадків, коли виробник робить винятки з цього правила. Ситуація з напівсинтетичною оливою дещо складніша. У цьому випадку її іноді замінюють на синтетичну.
Найпоширеніше застереження – не заливати в двигун більш рідку синтетичну оливу, якщо до цього в двигуні використовувалася більш густа напівсинтетична олива. Це може призвести до витоку оливи з двигуна.
Що робити, якщо неможливо визначити, яка олива використовувалася раніше?
Що робити, якщо не вдалося визначити, яка олива використовувалася раніше? Як правило, в нових автомобілях використовуються синтетичні оливи. Їх використання пов’язане з тим, що вони є хімічно покращеними.
Напівсинтетичні та мінеральні оливи, з іншого боку, більш поширені в старих автомобілях з великим пробігом. Вони мають, як уже згадувалося, більш густу консистенцію. Як наслідок, вони краще ущільнюють систему.
Все ще сумніваєтеся, чи варто міняти оливу в двигуні уживаного автомобіля, який ви щойно придбали? В такому випадку оптимальне рішення – скористатися послугами фахівців. Їх досвід неодмінно допоможе запобігти випадковому пошкодженню двигуна.