Автофарби: порівняння краски на водній та акриловій основі

Автофарби: порівняння краски на водній та акриловій основі

Фарба на вашому автомобілі – це більше, ніж просто косметичний елемент – вона відіграє важливу роль як у захисті поверхні вашого автомобіля, так і в поліпшенні його зовнішнього вигляду. Перш ніж купити краску для авто потрібно розібратися з її типами. Автомобільна краска буває двох видів:

 • на водній основі,
 • на акриловій основі.

Обидва забезпечують чудовий захист від елементів, забезпечуючи різні рівні блиску і кольору. Розуміння відмінностей між цими двома типами фарби може допомогти вам ухвалити обґрунтоване рішення під час вибору найкращого варіанту для вашого автомобіля.

Автомобільна фарба є важливою частиною зовнішнього вигляду та захисту автомобіля. Кожен тип має свої переваги та недоліки, які слід враховувати під час вибору найкращого варіанту для вашого автомобіля.

Які існують автофарби

Якщо ви зібралися самостійно пофарбувати свій транспортний засіб, то перш, ніж купити фарбу для автомобіля, слід визначитися, яка з них вам більше підійде. Фарби на водній основі забезпечують більш природний вигляд з меншою кількістю летких органічних сполук (ЛОС), в той час як фарби на акриловій основі забезпечують:

 • більшу довговічність,
 • швидший час висихання,
 • кращий глянець.

Лакофарбове покриття автомобіля – це одна з тих речей, на які ми звертаємо велику увагу під час купівлі автомобіля. З розвитком технологій були розроблені покриття, що надають автомобілю унікальний зовнішній вигляд.

Коли справа доходить до купівлі автомобіля, лакофарбове покриття відіграє важливу роль під час ухвалення рішення про покупку. Завдяки досягненням у галузі технологій було розроблено покриття, які надають автомобілям унікального зовнішнього вигляду. Ці покриття довговічні і захищають від шкідливого впливу навколишнього середовища, що робить їх привабливим вибором для покупців автомобілів. Вони не тільки мають чудовий вигляд, а й забезпечують захист від негоди і прості в догляді.

Сьогодні, обираючи автомобіль, ми можемо вибрати матове, перламутрове, металеве і неметалеве оздоблення. Їх гамма кольорів настільки велика, що кожен знайде щось для себе. Що стосується складу, то, як і раніше, популярні акрилові автоемалі, тоді як фарби на водній основі з кожним днем завойовують дедалі більшу популярність. Чим же вони відрізняються?

Акрилові автоемалі чи водорозчинні фарби

Акрилові автоемалі

Акрилова фарба відрізняється простотою нанесення на кузов автомобіля. Все це завдяки високому вмісту розчинника. Його частинки також мають великий вплив на час висихання лаку. Розчинник дуже швидко випаровується, що значно прискорює висихання покриття. Після повного висихання поверхні наступні шари фарби наносяться без зусиль.

Слід зазначити, що акрилові фарби мають високу стійкість до пожовтіння. У поєднанні з ґрунтовкою вони забезпечують чудовий захист від корозії.

Здається, що це ідеальне покриття, але, на жаль, не для навколишнього середовища. Під час випаровування розчинника виділяються речовини, які небайдужі для нашого здоров’я і навколишнього середовища. Європа в 2000-х випустила законодавчі акти, які суттєво обмежували викиди шкідливих летких сполук. У результаті виробники автомобільних фарб намагаються замінити розчинник іншими, більш нейтральними інгредієнтами.

Водорозчинні автомобільні фарби

Найбільшою перевагою автомобільних фарб на водній основі, безумовно, є їхня екологічність. Під час фарбування автомобіля таким покриттям в атмосферу викидається набагато менше шкідливих летких сполук. Це спонукало провідних виробників автомобілів використовувати дане рішення для своїх флагманських моделей.

Метод покриття ремонтованих деталей кузова фарбами на водній основі не сильно відрізняється від методу покриття акриловими фарбами. Ефекти також можна порівняти, але процес сушіння трохи відрізняється.

За словами фахівців магазину Flip.com.ua, в якому можна замовити автоемаль, – фарби на водній основі містять більше пігменту, тому вони більш ефективно покривають кузов автомобіля. Немає необхідності наносити кілька шарів для отримання прийнятного результату.

Однак слід зазначити, що через відсутність розчинника водорозчинна фарба сохне повільніше. На цей процес впливають температура і вологість навколишнього середовища, тому необхідно контролювати обидва параметри.

Переваги водорозчинних фарб:

 • Значно знижено рівень викиду шкідливих речовин в атмосферу.
 • Водорозчинні лакофарбові матеріали менш токсичні. Значно зменшується шкода для автомалярів. Вміст шкідливих речовин знижено на 75%.
 • Водорозчинні фарби не горючі.
 • Цей тип фарб, загалом, легше наносити і відмивати фарбопульт.
 • У порівнянні з фарбами на основі органічних розчинників, водорозчинні фарби більш покривні. Через більш високу покривну здатність, фарби потрібно на 25-30% менше. Де потрібно 3-4 шари звичайної фарби, знадобиться 1-2 шари фарби, що розбавляється водою.

Недоліки водорозчинної краски:

 • Цей тип фарб чутливий до вологості повітря. Низька вологість може стати причиною занадто швидкого висихання фарби під час нанесення і появи кратерів. Висока вологість є причиною дуже повільного висихання фарби.
 • Якість покриття фарб, розведених водою, дуже сильно залежить від чистоти поверхні. При незначних забрудненнях фарба може дуже погано розтікатися. Це відбувається через високий поверхневий натяг цього виду фарби.
 • Вартість водорозчинних фарб вища, ніж звичайних. Однак це компенсується їх меншою витратою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

професійна автоемаль в балончиках Previous post Чим приваблива професійна автоемаль в балончиках?
Кондиціонери для опалення Cooper&Hunter Next post Кондиціонери для опалення Cooper&Hunter