Скільки електроенергії споживає кондиціонер?

Скільки електроенергії споживає кондиціонер?

Протягом останніх кількох днів високі температури ускладнюють процес засинання вночі. Особливо це стосується мешканців південних регіонів України, які працюють віддалено. Умови приміщень погіршуються, адже навіть використання вентилятора не забезпечує належного охолодження. В зв’язку з цим, все більше людей розглядають можливість встановлення кондиціонерів. Але саме постійне зростання цін на електроенергію примушує багатьох задавати собі питання: скільки електроенергії споживає кондиціонер та яким коштом його використання обійдеться?

Встановлення кондиціонера в квартирі або будинку – це все більш популярний спосіб полегшити життя. Спека зовні рано чи пізно добереться і до приміщень, а охолодити їх не так-то просто. Як з’ясовується, одного вентилятора не завжди достатньо. Ціна на кондиціонери в Україні починаються від 11450 грн. за модель FUJICO ACF-09AHRN1. Давайте перед покупкою прорахуємо споживання електроенергії таким кліматичним обладнанням.

Скільки електроенергії споживає кондиціонер?

Перш за все, необхідно пам’ятати, що споживання електроенергії залежить від потужності кондиціонера, режиму роботи і від того, скільки годин на день він працює. Тільки після цього можна оцінити приблизну витрату і ціну за 1 кВт-год.

Візьмемо для прикладу кондиціонер Cooper&Hunter VITAL INVERTER CH-S09FTXF-NG потужністю 2,8 кВт. Він здатний охолоджувати приміщення площею до 25 кв. м. На кожні 10 квадратних метрів площі приміщення має припадати близько 1 кВт потужності охолодження. Якщо в такому приміщенні, крім іншого, є велике вікно, що виходить на південь, то слід розглянути можливість встановлення дещо більш продуктивного блоку.

Чи впливає потужність охолодження на споживання електроенергії?

Потужність охолодження і потужність кондиціонера – це дві різні характеристики, які не слід змішувати. Потужність охолодження відображає максимальне споживання енергії моделлю. З іншого боку, потужність пристрою, також вимірювана в кВт, являє собою споживаний струм, який становить лише третину від продуктивності в режимі охолодження. При виборі високоякісної спліт-системи, можна помітити, що фактичне споживання енергії становить близько 1 кВт, а в реальності буде споживати від 350 до 700 Вт-год.

Скільки коштує експлуатація кондиціонера? Як розрахувати вартість споживаної електроенергії?

Розрахунок вартості роботи спліт-системи у квартирі або будинку може виявитися досить складним завданням. Перш ніж намагатися розрахувати ці витрати, необхідно знати середнє значення споживання електроенергії на годину кондиціонером і приблизно розрахувати, скільки годин на місяць він працює. Не забудьте також підрахувати, скільки обладнання працює вночі, якщо воно справді увімкнене в цей час.

Отримавши загальну кількість годин роботи на місяць, множимо її на кількість кВт-год і ціну за вашим тарифом. Для розрахунку візьмемо такі вихідні дані:

  1. кондиціонер працює 40-60 годин на місяць;
  2. споживана потужність якісної спліт-системи 0.35-0.8 кВт, що дорівнює значенню 14-48 кВт/год на місяць;
  3. вартість електроенергії 2.64 гривні за 1 кВт-год (кіловат-годину).

Місячні витрати на використання обладнання можна розрахувати так. Множимо споживану потужність від 14 до 48 кВт/год на 2.64 грн., що приблизно становить від 40 до 130 гривень у місячному обчисленні.

Подібний підхід можна застосовувати і для розрахунку витрат електроенергії на будь-яку кліматичну техніку, чи то теплові насоси, обігрівачі, чи то бойлери.

Як зменшити споживання електроенергії кондиціонером

У наш час, коли інфляція зачіпає нас у багатьох аспектах, багато хто прагне знайти рішення, щоб зменшити свої витрати на споживану кондиціонером електроенергію з урахуванням енергоефективності. Ось кілька прикладів, як домогтися цього:

  • Вимикайте кондиціонер, коли в приміщенні нікого немає або коли ви залишаєте квартиру.
  • Тримайте вікна закритими, коли пристрій працює, щоб зберегти охолоджене повітря всередині приміщення і не допускати проникнення теплого повітря ззовні.
  • Зверніть увагу на різницю температур у приміщенні та на вулиці. Рекомендується підтримувати різницю в 6 градусів, а в особливо спекотні дні – не більше ніж 10 градусів, щоб знизити навантаження на пристрій і енергоспоживання.
  • Не встановлюйте занадто низьку температуру, оскільки це збільшує енергоспоживання. Постарайтеся вибрати комфортну температуру, яка не тільки забезпечить охолодження, а й буде ефективною з точки зору енергозбереження.

Застосовуючи ці прості кроки, можна істотно зменшити споживання електроенергії вашим кондиціонером, поліпшити його енергоефективність і скоротити витрати на електрику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір 4K монітора Previous post Вибір 4K монітора: що потрібно врахувати?
Український сервіс каршерінгу Getmancar Next post Каршерінг допомагає українцям повертатися до звичного життя