PD зарядка

PD зарядка: що ховається за технологією Power Delivery 3.0?

Power Delivery або PD-зарядка – це нова форма технології зарядки, яка дає змогу заряджати пристрої швидше й ефективніше. Вона заснована на стандарті USB-C і може забезпечувати потужність до 100 Вт, що робить придатним ЇЇ для різних девайсів від смартфона до ноутбуку.

Технологія заряджання PD стає дедалі популярнішою у:

  • сучасних смартфонах,
  • ноутбуках,
  • планшетах,
  • інших портативних пристроях завдяки швидкому заряджанню та ефективності.

Завдяки технології зарядки PD користувачі можуть швидко зарядити свій електронний гаджет без громіздких зарядних пристроїв або великої кількості кабелів.

Що таке Power Delivery?

Розробка Power Delivery – це інноваційна система зарядки для мобільних пристроїв, що використовують з’єднання USB-C. Технологія Power Delivery забезпечує можливість роботи з більшою потужністю й автономно визначає величину сили струму та потужності, що передається на приєднане обладнання. За допомогою цієї функції зарядний пристрій дасть вам змогу заряджати пристрій у рази швидше, порівняно зі стандартною зарядкою. 

В даний час мобільні пристрої практично незамінні в нашому повсякденному житті. Оскільки ми звикли використовувати мобільні технології в повсякденному житті, нам просто необхідно забезпечити їх нормальне функціонування – підтримуючи заряд батареї. Щоб прискорити цей процес, є рішення – полягає у використанні технологій швидкого заряджання, таких як Power Delivery (PD), про які ми детальніше поговоримо нижче.

Коротке розуміння Power Delivery

Найважливішою особливістю технології Power Delivery є можливість точного налаштування потужності відповідно до параметрів вашого пристрою. У цьому разі ви можете скористатися одним зарядним пристроєм для різних типів обладнання. Power Delivery визначить максимальну потужність заряджання, щойно ви ввімкнете пристрій у розетку, а потім надішле електроенергію на максимально можливому рівні, що дасть вам змогу максимально швидко зарядити акумулятор – чи то смартфон, чи то планшет, чи то ноутбук.

Технологія досягає потужності 100 Вт, захищаючи від наслідків під’єднання занадто потужного зарядного пристрою до невеликого пристрою. 

Реалізацією стандартів USB займається некомерційна група, відома як USB Implementers Forum (USB-IF). Членами цієї організації є такі великі промислові компанії, як:

  • IBM та Intel,
  • Microsoft та NEC,
  • Compaq, Digital та Nortel.

Power Delivery та 100 Вт

Одним із критеріїв, якому необхідно відповідати, є потужність. Технологія PD здатна передавати споживачеві до 100 Вт. Для повсякденного практичного використання – зарядки мобільної електроніки (смартфонів, планшетів тощо) достатньо адекватних зарядних пристроїв із максимальними характеристиками:

  • напруги до 15 В,
  • струму до 3 А,
  • потужності до 27 Вт.

Основна ідея Power Delivery (PD)

Говорячи про процедуру визначення оптимальних характеристик заряджання, слід зазначити, що в специфікації стандарту PD перелічено два різні режими роботи, які зарядний пристрій USB може надавати під’єднаним пристроям. Ці режими такі:

  • набір фіксованих значень напруги (В),
  • список, що має кілька програмованих діапазонів значень напруги (В).

В першому випадку кожне значення супроводжується відповідним максимальним значенням струму (А). Напруга і струм вибираються з цього списку відповідно до поточного підключеного пристрою. Це звичайна парадигма для пристроїв, які мають вбудовану електроніку для управління зарядкою акумулятора. Ця модель дає змогу вносити зміни в напругу і струм, які фактично подаються на батарею. Виділення тепла зарядними ланцюгами через цю парадигму є небажаним побічним ефектом, що являє собою проблему для пристроїв з малим форм-фактором.

В другому випадку кожен має відповідне максимальне значення струму (А). Під’єднаний пристрій надішле запит на напругу (з кроком 20 мВ), що перебуває в наміченому діапазоні та має максимально можливий струм. У разі досягнення максимального струму зарядний пристрій USB почне знижувати вихідну напругу, щоб забезпечити подавання струму, що не перевищує необхідний максимальний струм.

Цей процес триватиме доти, доки не буде досягнуто бажаного максимального струму. Під час “частини” циклу заряджання, коли подається найбільший струм, зарядний пристрій USB може підключатися безпосередньо до акумулятора (через відповідний захисний пристрій) для завершення процесу заряджання. Ця опція використовується в пристроях, які хочуть знизити температурний вплив на схему заряджання, що вже входить до складу пристрою.

Таким чином, сам пристрій взаємодіє з джерелом живлення для передавання відповідної кількості струму та напруги. Якщо пристрій не підтримує стандарт доставки живлення (PD), обирається мінімальна характеристика заряджання. Інші методи швидкого заряджання, такі як Qualcomm Quick Charge, Samsung Adaptive Fast Charger, Pump Express та інші, використовують схожі концепції для досягнення своїх можливостей швидкого заряджання.

Переваги та недоліки Power Delivery

Швидкість заряджання

Найзначнішою перевагою є, звичайно ж, швидке заряджання. Наприклад, на даний момент і Apple (починаючи з iPhone 8), і Google (починаючи з GooglePixel) вже повністю підтримують PD. Це означає, що їхні телефони можуть заряджатися до 50% менш ніж за тридцять хвилин, а досягнення повної зарядки відбуватиметься вчетверо швидше, ніж за використання традиційних зарядних пристроїв.

Скорочення терміну служби батареї

Одним із потенційних недоліків є те, що тривале використання швидкого заряджання може скоротити термін служби акумулятора, однак достовірність цього твердження є предметом численних суперечок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Wi-Fi маршрутизатор без світла Previous post Як підключити Wi-Fi маршрутизатор без світла
5 хитрощів у системі Android Next post 5 хитрощів у системі Android