Power Bank — це портативний акумулятор, який може заряджати ваш мобільний телефон, коли ви в дорозі. Його також називають мобільним зарядним пристроєм, і він може бути важливим пристроєм для ділових подорожей.
Перед тим, як вирушити в подорож або бізнесовий вояж виникає питання – чи можна брати павербанк в літак? Є кілька вказівок, які потрібно знати, коли ви несете powerbank у літак. Ви завжди повинні перед польотом уточнювати у вашої авіакомпанії, чи є у неї якісь особливі вимоги чи обмеження щодо використання акумуляторів енергії під час польотів.
Повербанки та інші акумулятори стали з’являтися в ручній поклажі сучасних мандрівників разом із комп’ютерами, планшетами, телефонами та фотоапаратами. Який павербанк можна брати в літак та чи взагалі можливо це? Якщо так, то чи потрібно їх здавати в багаж або проносити на борт як ручну поклажу? Як визначити потужність power bank і як правильно упакувати power bank? Чи можна заряджати акумулятори під час польоту? Блог linkaudit підготував для вас докладний посібник з польотів з повербанком або іншими акумуляторами, що перезаряджаються.
Чи можна брати повербанк у літак?
Розваги в польоті та доступ до Інтернету тепер необхідні під час тривалих перельотів. Зі збільшенням використання електронних пристроїв авіакомпанії намагаються знайти способи обмежити їх використання, щоб запобігти потенційному ризику. Який павербанк можна брати в літак? У вас часто виникало таке питання?
Літій-іонні батареї є основою багатьох технологічних продуктів. З початку 2010 року надмірна витрата батареї на борту літака і нестійкий рух часто призводили до самозаймання батарей у літаках. Унаслідок цього 2013 року було запроваджено суворіші правила перевезення безпілотників та іншого аналогічного обладнання. Їх можна перевозити, але тільки за умови суворого дотримання правил.
Навіщо носити з собою powerbank?
Люди носять із собою павербанки з різних причин. Деякі люди носять powerbank, тому що хочуть заряджати свій телефон або планшет у дорозі й не мають доступу до розетки. Інші носять powerbank, тому що хочуть заряджати свої пристрої на роботі та не мають доступу до розетки в офісі. А інші, які часто є професіоналами в дорозі, носять з собою зарядний пристрій як частину своєї роботи.
Для цих професіоналів наявність надійного джерела живлення має важливе значення для виконання повсякденних завдань — будь то завантаження вмісту в канали соціальних мереж, зйомка відео чи написання дописів у блогах. Їм потрібне це надійне джерело енергії не лише для них самих, а й для пристроїв, які вони використовують, щоб робити те, що вміють найкраще.
Отже, хоча існує багато причин, чому люди можуть вибрати павербанк із собою, зрозуміло, перерахуємо основні:
- Вам не потрібно турбуватися про те, що акумулятор розрядиться, коли ви їдете на роботу чи подорожуєте
- Ви можете заряджати телефон та інші пристрої одночасно за допомогою Power Bank
- Ви можете використовувати його, коли у вашому регіоні відключення світла
- Це більш портативна та дешевша альтернатива купівлі нового акумулятора телефону
Пауербанки: наскільки вони ризиковані?
Через різкі коливання тиску в салоні літака під час польоту powerbank, як і будь-який акумулятор, схильний до займання і вибуху. Вони можуть перевозитися на борту літака тільки в нефункціональному вигляді; їх не можна увімкнути. Виняток становлять пристрої з низьким енергоспоживанням, такі як планшети та телефони.
Правила транспортування портативних батарей
Деякі авіакомпанії заборонили використовувати електроніку під час зльоту та посадки, щоб уникнути перешкод у навігаційній системі літака. Інші авіакомпанії дозволяють пасажирам використовувати свої пристрої під час зльоту та посадки, але вимагають, щоб вони були вимкнені або переведені в режим польоту.
Загальні рекомендації мають рекомендаційний характер. У результаті, різні авіакомпанії можуть мати різні правила щодо перевезення акумуляторів і периферійних пристроїв.
Посібник із перевезення акумуляторних батарей для кількох авіакомпаній містить у собі:
- Wizzair – Електронні сигарети та інші аерозольні пристрої, що працюють від батарейок, дозволені тільки в якості ручної поклажі для особистого користування.
- Ryanair – Пристрої з літієвими акумуляторами можуть перевозитися в салоні літака, якщо їхня ємність не перевищує 160 Вт-год. Пристрої з акумуляторами, ємність яких перевищує 160 Вт-год, до перевезення не допускаються.
- Lufthansa – Лише в ручній поклажі можна перевозити акумулятори ємністю до 160 Втг, як усередині, так і зовні пристрою.
- Southwest Airlines не має жодних обмежень щодо електронних пристроїв, які пасажири можуть брати на борт. Компанія дозволяє пасажирам проносити в літак свої ноутбуки та планшети, але не велику електроніку, таку як фотоапарати, відеокамери чи аудіозаписувачі.
Коли повербанк може бути конфіскованим?
Співробітники аеропорту можуть відмовити вам у вході в літак або турнікети і батареї можуть бути конфісковані, якщо:
- вони упаковані у ваш багаж, що суперечить правилам авіакомпанії – літій-іонні акумулятори та зовнішні батареї часто дозволені тільки в ручній поклажі;
- на батареї не вказані виробник, термін придатності або ємність;
- батареї ємністю менше ніж 100 Втг можна провозити в ручній поклажі не більше ніж 10 – Більше ніж дві батареї ємністю від 100 Втг до 160 Втг.
Представник авіакомпанії вкаже на це, якщо акумулятор (вбудована батарея) не може бути витягнутий. Оскільки такий пристрій вважається шкідливим, під час його транспортування необхідно дотримуватися спеціальних інструкцій. Кожна ситуація розглядається індивідуально, і в деяких випадках такий гаджет ніколи не буде допущено на борт літака.
Як запобігти конфіскації зовнішнього акумулятора в аеропорту?
Щоб запобігти вилученню запасних батарей для ноутбука та інших подібних пристроїв, вам необхідно наступне:
- Перевірте ємність вашого пристрою.
- Якщо маркування на вашому пристрої пошкоджене, відсутнє або погано видно, роздрукуйте оригінальну інструкцію до акумулятора. Ви можете знайти його в Інтернеті або отримати копію у свого постачальника послуг.
- Заряджайте смартфон не більше ніж на 30%. Нічого страшного, якщо співробітники аеропорту попросять іноді вмикати його, щоб показати, що він працює.
- Помістіть всередину гаджета непровідні матеріали. розгляньте поліетилен.
- Роздрукуйте правила IATA, що стосуються перевезення зовнішніх батарей, а також правила авіакомпанії, що стосуються перевезення батарей.
Важливо прибути в аеропорт заздалегідь і обговорити зі співробітниками авіакомпанії, як і чим саме потрібно перевозити пристрій, якщо ви збираєтеся перевозити акумулятор.
Як визначити ємність пауербанка
Потужність часто виражається в мАг на обладнанні, але в нормативних документах вказується у Вт/год. Ви повинні помножити ємність батареї в мАг на напругу і розділити результат на 1000, щоб визначити потужність батареї у Вт/год.
Наприклад, повербанк має ємність 20000 мАг і напругу 3.7 В. Ємність пристрою становить 74 Втг, якщо помножити 20000 на 3,7 та поділити на 1000, що дає нам 74 Втг.
Як бачимо з розрахунку, в більшості випадків повербанк 20000 мАг можна брати в літак. Також не має бути проблем з батареєю ємністю 30000. А ось для більш вмістовних – вивчайте правила вашої авіакомпанії.