5 причин, чому варто тонувати скло автомобіля

5 причин, чому варто тонувати скло автомобіля

Тонування скла автомобіля – нескладний процес. Це може допомогти зменшити сонячні відблиски, тепло та ультрафіолетові промені від потрапляння в автомобіль. Тонування також знижує стомлюваність очей водія і допомагає зменшити відблиски від зустрічних фар. Тонування також допомагає зменшити вплив сонячного випромінювання, яке може викликати рак шкіри.

Отже, 5 основних причин затемнити скло.

  • Захист обшивки салону від вигорання під сонцем.
  • Маскування всього, що відбувається в салоні автомобіля.
  • Захист від сліпучих фар і блиску зустрічних машин.
  • Усунення негативного впливу ультрафіолетового випромінювання на здоров’я людини.
  • Захист пасажирів і водія від гострих осколків у разі пошкодження скла.

Багато водіїв вважають за краще тонувати скло свого автомобіля. Для одних це є невід’ємним елементом тюнінгу. Для інших – можливість приховати все, що знаходиться всередині машини від сторонніх поглядів. Для третіх тонування автомобіля має практичне значення – влітку автомобіль не нагрівається, взимку затемнені вікна захищають від відблисків, зберігають тепло. Це, свого роду, сонцезахисні окуляри для машини. Ну і, звісно, такий автомобіль має престижний і крутий вигляд.

Способи нанесення тонування на скло автомобіля

Під час тонування скла авто наносять спеціальні матеріали – світлофільтри, які змінюють світлопропускні, відбивні, колірні властивості. У результаті чого воно набуває корисних функцій. Існує 2 методи, за допомогою яких можна нанести покриття – напилення і обклеювання плівкою.

Здійснюється плазмове напилення під час виробництва автомобіля, в заводських умовах. У скляну масу додаються присадки або дуже тонкий шар металу у вакуумі наноситься на поверхню скла. Плівкове тонування – найпоширеніший спосіб. Скло обклеюють спеціальними полімерними плівками, після чого, під час висихання, утворюється міцно пов’язана структура. Плівки бувають найрізноманітніших кольорів і малюнків, можуть мати дзеркальний та інші ефекти, тому варіантів тонування існує маса.

Види тонувальних плівок на автомобіль

Приклеєна за технологією тонувальна плівка на авто має високу якість покриття, не боїться морозів, не відшаровується, вона стійка до подряпин і не обсипається. Плівки дуже різноманітні. Існує 3 основні категорії, за якими можна розділити всі покриття.

Основні типи:

  • Невідбивні – можуть бути кольорові або нефарбовані;
  • Безбарвні світловідбивні – виробляються з металізованої лавсанової плівки, ламінуються від корозії прозорим покриттям;
  • Пофарбовані світловідбиваючі – покриваються одним або двома плівковими металізованими шарами, залежно від необхідності кольорового відображення з одного або двох боків скла.

Чи варто тонувати скло авто самостійно?

Обираючи тонування, слід врахувати такі моменти, що мають важливе значення.

Якість тонування залежить від двох складових – це матеріал і безпосередньо сама робота. Великий вплив мають умови, в яких вона здійснюється. Неможливо домогтися гарної якості при виконанні обклеювання кустарним способом на вулиці. Проводячи роботу в приміщенні, враховуйте, що воно також має відповідати всім необхідним вимогам. Головним ворогом у цьому процесі є пил, тому стіни і підлога повинні мати відповідне покриття, а також у ньому має проводитися вологе прибирання.

Тонування скла автомобіля має здійснюватися на всій поверхні, без білих смуг по краях. Під час нанесення не повинно бути бульбашок, заломів плівки, відшарувань. Рівномірний колір без оптичних спотворень, райдужних розводів, однаковий по всьому склу. Якщо ви тонуєте вітрове скло в загальній масі, то воно має забезпечувати правильне колірне сприйняття жовтого, зеленого, червоного, блакитного.

За невеликого досвіду водіння утримайтеся від використання тонування, оскільки вам складно буде орієнтуватися під час поїздок вночі.

Якість плівки теж не менш важлива. Вона має складатися з декількох шарів, включно із захисним. Два шари можуть свідчити про те, що покриття дряпається ще під час обклеювання, а також воно вигорятиме на сонці. Через кілька місяців таке покриття стане непридатним. Вікна будуть каламутними, матовими, почнуть відшаровуватися, може навіть утворитися запах від клею. Великий відсоток рефракції, спотворення кольору шкідливий для очей, така плівка погано відбиває світло.

Під час вибору радимо вам звертатися до професіоналів. Ви отримаєте якісний результат, який створить презентабельний гарний зовнішній вигляд вашого авто. Тонування, виконане майстрами, прослужить довго.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Який iPhone вибрати в 2022 році? Previous post Який iPhone вибрати в 2022 році?
Нові несправності iPhone 14 Pro та iPhone 14 Pro Max Next post Нові несправності iPhone 14 Pro та iPhone 14 Pro Max