Android 15 дасть змогу знизити яскравість екрана до абсолютно чорного

Android 15 дасть змогу знизити яскравість екрана до абсолютно чорного

Ви коли-небудь опинялися в ситуації, коли навіть мінімальна яскравість екрану вашого смартфона здавалася занадто яскравою? Можливо, ви лежали в ліжку вночі, намагаючись заснути, або перебували в темному приміщенні, де навіть найнижча яскравість дисплея била в очі. Що, якби існував спосіб зробити екран ще темнішим, ніж це дозволяє стандартне налаштування мінімальної яскравості?

Схоже, Google почула благання користувачів і готує революційне рішення цієї проблеми в прийдешній версії Android 15. Згідно з нещодавніми витоками та знахідками в коді операційної системи, на нас очікує нова функція під назвою «Ще темніше», яка дасть змогу знизити яскравість екрана до безпрецедентно низького рівня. Як виявилося, це питання можна вирішити не тільки за допомогою ще більш технологічного дисплея, а й за допомогою програмного забезпечення. Що має довести Android 15.

Android 15 готує революцію в налаштуваннях яскравості: функція «Ще темніше» на горизонті

Google вже зверталася до вирішення проблеми «занадто яскравого мінімального рівня яскравості». У 2021 році в опціях доступності, доступних в Android 12, з’явилася додаткова опція регулювання яскравості, яка «затемнює екран нижче мінімальної яскравості». Ця опція змінює спосіб відображення кольорів, зменшуючи їхню інтенсивність.

За словами Мішаала Рахмана, журналіста, який висвітлює тему Android і періодично знаходить нові функції та опції в останніх релізах Android, очікується, що Android 15 отримає «ще більше затемнення» як опція.

У коді бета-версії Android 15 Рахман виявив наявність тумблера під назвою «Ще темніше” з описом «Дозволити пристрою затемнювати екран більше, ніж зазвичай”. Зрештою його можна знайти в налаштуваннях дисплея, у розділі, присвяченому адаптивній яскравості (а не в налаштуваннях доступності, як раніше).

Тим часом, в AOSP (Android Open Source Project), репозиторії відкритого вихідного коду Android, опція описується як увімкнення “розширення яскравості нижче традиційного діапазону”.

Неявно “Ще темніше” дасть змогу адаптивній яскравості знизити яскравість екрана нижче мінімального діапазону за рахунок зміни кольору. Зміни будуть помітні насамперед з точки зору комфорту користувача, оскільки регулювання яскравості не є автоматичним, і користувачеві доводиться самостійно вмикати і вимикати ці функції. Функція “Ще темніше” в рамках адаптивної яскравості вмикатиметься автоматично, коли датчик освітленості пристрою виявить присутність в особливо темній кімнаті.

Хоча нова опція має багатообіцяючий вигляд, ми нічого не знаємо про неї, крім фрагментів коду, знайдених у бета-версії Android 15. Відповідне налаштування не видно в системі, і, як і багато інших функцій, знайдених у бета-версії, Google поки що не коментує її наявність в офіційному релізі Android.

Принцип роботи функції “Ще темніше”

Функція “Ще темніше” в Android 15 обіцяє революціонізувати спосіб, яким користувачі можуть регулювати яскравість екрану своїх пристроїв. Основна мета цієї функції – дозволити зниження яскравості екрану нижче традиційного мінімального діапазону шляхом зміни способу відображення кольорів. Для досягнення цього “Ще темніше” використовує складні програмні алгоритми, які коригують кольори та їхню інтенсивність. Завдяки цьому інноваційному підходу функція здатна забезпечити ще нижчий рівень яскравості, ніж той, що обмежений апаратними можливостями дисплея.

Однією з найбільш вражаючих особливостей “Ще темніше” є її здатність автоматично вмикатися, коли датчик освітленості пристрою виявляє особливо темне оточення. На відміну від традиційних методів ручного регулювання яскравості, ця функція спрацьовує без необхідності втручання користувача. Це забезпечує плавне та своєчасне налаштування яскравості екрану відповідно до умов освітлення, гарантуючи оптимальний комфорт для очей у будь-якій ситуації.

Порівняно з попередніми методами ручного регулювання яскравості, “Ще темніше” пропонує значні переваги. Традиційно, користувачам доводилося самостійно знижувати яскравість екрану в темряві, що часто було незручним і вимагало постійного коригування налаштувань. Завдяки автоматизації, яку пропонує “Ще темніше”, потреба в ручному втручанні повністю усувається. Функція самостійно забезпечує ідеальний рівень яскравості, гарантуючи комфорт для очей без будь-яких зусиль з боку користувача.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Google запускає Find My Device Previous post Загубили Android-пристрій? Не біда! Google запускає Find My Device
Xiaomi 15 і 15 Pro: перші флагмани з революційним Snapdragon 8 Gen 4 Next post Xiaomi 15 і 15 Pro: перші флагмани з революційним Snapdragon 8 Gen 4