5 найкращих зимових шин

5 найкращих зимових шин

Питання про купівлю шин може бути непростим, особливо коли настає час міняти літні шини на зимові. Проаналізуємо найкращі зимові шини з представлених сьогодні на ринку, виходячи з того, наскільки добре вони зчіплюються з дорогою, скільки вони коштують, наскільки добре вони зроблені для зимової погоди і т.д. Цікаво, що ми обговоримо, якими бувають зимові шини, як вони зазвичай обходяться і якими є особливості придбання зимової гуми.

Що таке зимова гума?

Зимові шини, які іноді називають “сніговими шинами”, призначені для зчеплення зі снігом, льодом та іншими суворими зимовими умовами і забезпечення вашої безпеки. Вони виготовляються з різних видів гумових сумішей, щоб зробити їх максимально еластичними навіть за температури нижче нуля.

На зимових шинах може бути тривершинна гірська сніжинка (3PMSF). Згідно з Tire Rack, це означає, що шина “відповідає необхідним критеріям продуктивності під час випробувань на снігу, щоб вважатися шиною для суворого снігу”. Однак Tire Rack зазначає, що випробування 3PMSF враховують тільки “зчеплення шини під час розгону на снігу середньої щільності”, а не те, наскільки добре вона може зупинятися і повертати на снігу.

Сучасні технологічні досягнення дали змогу зимовій гумі легко справлятися з мокрими і сухими дорогами взимку. Але не варто використовувати зимові шини цілий рік. Зазвичай відвідувати шиномонтаж для встановлення зимової гуми слід у середині листопада, а знімати ближче до кінця березня.

Навіщо нам зимові шини

Зимові шини створені для забезпечення зчеплення на льоду, сльоті та снігу. Зимові шини мають м’якшу гуму, ніж всесезонні або літні, що забезпечує їм краще зчеплення з крижаними поверхнями.

  1. Перша причина, чому нам потрібні зимові шини, полягає в тому, що вони можуть забезпечити краще зчеплення на льоду, сльоті та снігу при температурі нижче 7 градусів за Цельсієм. Вони також мають м’якшу гуму, ніж всесезонні або літні шини, що забезпечує їм краще зчеплення на крижаних поверхнях.
  2. Друга причина, чому нам потрібні зимові шини, це те, що вони можуть допомогти уникнути аварій за поганих погодних умов. Всесезонні або літні шини не можна використовувати при низьких температурах, тому що вони стають жорсткими і не дають достатнього зчеплення з дорожнім покриттям. Це може призвести до аварій за поганих погодних умов, таких як хуртовини та хуртовини, коли дороги слизькі та видимість низька.
  3. Третя причина, чому нам потрібні зимові шини, полягає в тому, що вони служать довше, ніж всесезонні або літні шини, оскільки здатні витримувати низькі температури.

Що потрібно знати про зимові шини

Зимові шини створені для забезпечення оптимального зчеплення в холодних і снігових умовах.

Глибина та дизайн протектора

Зимові шини мають більшу глибину протектора, ніж літні. Це тому, що сніг і лід на дорозі ускладнюють зчеплення шини з поверхнею. Вимоги до мінімальної глибини протектора: у багатьох країнах зимові шини є обов’язковими за законом, якщо ви живете в регіоні, де температура взимку падає нижче певної позначки.

Дизайн протектора зимових шин також відрізняється від літніх. Вони мають більше ламелей і канавок, які допомагають видаляти сніг і сльоту, а також покращують контакт із мокрою поверхнею в ожеледицю.

5 найкращих зимових шин

Ми проаналізували вартість, шиповані та нешиповані шини та технічні характеристики, щоб визначити п’ять найкращих зимових шин, представлених на ринку.

Для вивчення поведінки цих шин на снігу та льоду ми задіяли інформацію з публікації Tire Rack “Зимові шини для снігу та льоду без шипів”. У дослідженні використовувався седан BMW F30 328i 2014 року випуску для перевірки ефективності роботи чотирьох варіантів зимових покришок на шосе, трасі загального користування і вуличній дорозі.

5 кращих зимових шин на 2022 рік:

  • Michelin X-Ice Xi3,
  • Bridgestone Blizzak WS90,
  • Dunlop Winter Maxx WM02,
  • General AltiMAX Arctic,
  • Continental Winter Contact TS 860.

Michelin X-Ice Xi3

Зимова гума без шипів Michelin X-Ice Xi3 працює на сухій, мокрій, сніговій, крижаній та сльотавій дорозі. У дослідженні зимових шин, проведеному Tire Rack, ця модель показала:

  • найкращі результати в тестах, на проходження поворотів на мокрій дорозі,
  • посіла друге місце в тестах на сухій дорозі.

Зимова гума Michelin X-Ice Xi3 також отримала другий бал за те, як вона справляється зі снігом і наскільки добре зчіплюється з дорогою. Michelin X-Ice Xi3 – це перевірена і надійна модель, незважаючи на те, що вона стара. Вона випускається в різних розмірах для легкових автомобілів, позашляховиків і легких вантажівок.

Шини Michelin зазвичай дорогі, і модель X-Ice Xi3 не є винятком. Але ця модель Michelin поставляється з гарантією, що протектор прослужить 60000 км, що компенсує вартість у довгостроковій перспективі.

Bridgestone Blizzak WS90

У рамках дослідження зимових шин, проведеного Tire Rack, Bridgestone Blizzak WS80 досягла найкращих показників гальмування як на сухій, так і на мокрій дорозі. Під час руху будь-якими поверхнями ця модель Bridgestone гальмувала на метр ближче за модель, що посіла друге місце. Шини Bridgestone Blizzak WS90, які є модернізованою моделлю, тільки покращують ці перевірені часом характеристики.

Шини Bridgestone виготовляються на молекулярному рівні з використанням технології Nano Pro-Tech®. Компанія, що виробляє Bridgestone Blizzak WS90, стверджує, що молекули гуми зроблені таким чином, що вони легше прилипають до частинок кремнезему. Це ключовий момент у забезпеченні хорошого зчеплення на мокрій дорозі.

Blizzak WS90 – одна з найкращих зимових шин на ринку завдяки своєму малюнку протектора та зручності.

Dunlop WM02 Winter Maxx

Ще одна високо оцінена зимова гума – Dunlop Winter Maxx WM02. Вона не була протестована в дослідженні Tire Rack “Зимові шини”. Але WM01, яка з’явилася до неї, працювала добре. Обидві моделі мають асиметричний малюнок протектора, який забезпечує хороше зчеплення на снігу та льоду.

Dunlop WM02 Winter Maxx

Майте на увазі, що, за відгуками деяких покупців, цю модель важко зупинити на льоду і важко розігнатися в глибокому снігу. Шина добре працює під час руху, але її може бути важко запустити та зупинити.

General AltiMAX Arctic

Зимова гума з шипами General AltiMAX Arctic поставляється в різних розмірах. Шина добре працює в більшості зимових умов, тому що добре зчіплюється з мокрою або сухою поверхнею, на снігу і в цілому. Ця група шин General має рисунок протектора, який розроблено для кращої роботи як на сухій, так і на мокрій дорозі.

Більшість моделей шин General AltiMAX Arctic коштують дешевше, ніж шини Michelin або Bridgestone, і багато покупців кажуть, що вони добре працюють у сувору зимову погоду.

Winter Contact TS 860 от Continental

Continental WinterContact TS 860 – це зимова шина без шипів, що залишається гнучкою та добре тримається в холодну погоду. Широкі плечові блоки полегшують керування шиною в суху погоду, а малюнок протектора сприяє зчепленню з льодом і снігом.

Відгуки покупців говорять про те, що шини добре працюють на високих швидкостях як у суху, так і у вологу холодну погоду. Continental зробив ці шини для людей, які водять спортивні автомобілі та розкішні седани взимку і хочуть отримати задоволення від їзди.

Шиповані та нешиповані зимові шини

В останні кілька років шиповані шини стали менш поширеними. Особливо це стосувалося водіїв, які часто виїжджають до Європи, де в деяких країнах їх використання заборонено. У деяких країнах все ще дозволено мати шиповані шини, але шипи мають бути зроблені з гуми, а не з металу. Шиповані шини можуть “вгризатися” в сніг, але вони погано працюють в будь-яку іншу зимову погоду і зазвичай пошкоджують дороги.

Зимові шини без шипів справляються зі снігом і льодом завдяки глибшому протектору, більш гострим краям шини і більш гнучкій гумі.

Чи потрібна вам зимова гума?

Водіям, які часто їздять засніженими, зледенілими або холодними дорогами, варто замислитися про купівлю зимових шин. Зимові шини призначені не тільки для снігу, як випливає з назви. Більшість незимових шин виготовлені з матеріалів, які не витримують холодної погоди.

При використанні всесезонних шин взимку водії можуть зіткнутися з так званим “переходом температури скла”. Якщо температура нижче 7 °C, зазвичай гума проявляє себе по-іншому. У більшості випадків каучук м’який і гнучкий, але під час похолодання він починає тверднути і тріскатися, як скло. У результаті це може сильно вплинути на зчеплення і загальну продуктивність шини.

Тому, якщо ви живете там, де температура часто опускається нижче 7°C, вам варто придбати зимову гуму.

Зимові шини також важливі для безпеки на дорозі. У погану погоду можуть статися серйозні аварії, якщо шини не мають достатнього зчеплення з дорогою або недостатньо жорсткі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

скільки коштує зарядити електромобіль? Previous post Вартість зарядки електромобіля: скільки коштує зарядити електромобіль?
Оголошена ціна PlayStation VR2 Next post Оголошена ціна PlayStation VR2 та дата виходу