скільки коштує зарядити електромобіль?

Вартість зарядки електромобіля: скільки коштує зарядити електромобіль?

Багато водіїв замислюються про купівлю електромобіля. Порівняно з ДВЗ у електромотора є низка незаперечних переваг. Однак важливим питанням при ухваленні рішення залишається – скільки коштує зарядка електромобіля? Ціна залежить від низки факторів. Безумовно, їздити на електриці дешевше, ніж на бензині. Вивчивши карту зарядних станцій і їхні умови, можна зробити висновки про середню вартість підзарядки.

Типи та особливості роз’ємів

Скільки коштує зарядити електрокар, залежить від низки факторів. Одним із них є тип роз’єму. Існують різні стандарти конекторів. Зарядна станція повинна мати можливість підключення за допомогою відповідного роз’єму. Зарядка може бути розрахована на стандарти США, Китаю, Європи, Японії. Електромобілі можуть комплектуватися такими типами роз’ємів:

  • Type 1. Це стандарт США і Канади, який забезпечує потужність зарядки до 7,4 кВт.
  • Type 2. Розроблено в Німеччині, параметр електричного струму становить 22 кВт.
  • CHAdeMO. Японський стандарт, який передбачає можливість швидкої підзарядки акумулятора (CHAdeMO – 62,5 кВт, CHAdeMO 1.2 – до 200 кВт).
  • CCS Combo. Дозволяють зарядку від змінного і постійного струму до 350 кВт GB/T. Швидкозарядні моделі, що забезпечують зарядку від змінної і постійної мережі.

Від показника потужності залежить швидкість наповнення ємності батареї автомобіля з електричним двигуном. Швидка зарядка коштує більше.

За скільки заряджається електромобіль?

Пристрій конектора впливає на швидкість передачі електроенергії. Так, від звичайної розетки середньостатистичний електрокар заряджається близько 10 годин. Знаючи тариф постачальника електроенергії, можна розрахувати вартість. Але від станцій швидкої електроарядки такий самий автомобіль зарядиться до 30 хв.

Щоб розрахувати вартість зарядки, потрібно скористатися формулою:

  • Ємність батареї/потужність зарядки = час зарядки

Отриманий результат множиться на тариф постачальника електрики. Крім того, потрібно додати ще 30% енергії. Наприклад, батарея має ємність 30 кВт*год. Запас ходу при цьому становить 250 км. Тож від звичайної домашньої розетки зарядка триватиме 10 годин.

За тарифу 1,68 грн за 1 кВт розрахунок буде таким:

  • 30 * 1,68 * 1,3 = 65,52 грн

На 100 км шляху буде потрібно 13,125 кВт*год. Це 22,26 грн. Тому не можна не погодитися, що ціна електрозарядки в рази нижча, ніж у бензину або газу.

Якщо заряджатися на одній фазі, доведеться витратити багато часу. При використанні підключення до трьох фаз або спеціальної зарядної станції ємність наповнюється в рази швидше. Але тариф при цьому може збільшуватися.

Розрахувавши вартість електрозарядки, можна визначити витрати на експлуатацію електромобіля на рік. Якщо порівняти два автомобілі (один з бензиновим, інший з електричним двигуном), можна розрахувати економію і період окупності транспортного засобу з електромотором.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Netflix відновив 2,4 мільйона передплатників Previous post Netflix відновив 2,4 мільйона передплатників
5 найкращих зимових шин Next post 5 найкращих зимових шин