Смарт ТВ або приставка на Андроїд

Що краще – Смарт ТВ або приставка на Андроїд?

Телевізор зі Smart TV або телевізійна приставка на Андроїд? Багато покупців вишиковуються в чергу, щоб зробити такий складний вибір. Сьогодні телекомпанії та виробники телевізійного відеоконтенту взялися за розробку власних онлайн-сервісів для споживачів з використанням технології відеозапиту (VoD).

Такий відеоконтент можуть приймати сучасні телевізори Smart TV або приставки Smart set-top box. Сучасні телевізори поступово почали впроваджувати у комплекти підтримку таких послуг. Внаслідок таких впроваджень ринок отримав потужний поштовх від платформ Smart TV. Вони поєднують у собі традиційне телебачення з можливостями Інтернету та мережевих з’єднань.

Здавалося б, що кожен вже знає про такі пристрої, як префікс Smart TV для Android. Але як виявилося, що це далеко не так. Що ж це таке Андроїд ТВ Бокс, чим він відрізняється від смарт телевізора? Є люди, які ще не в курсі такої різниці. У спілкуванні зі своїми знайомими я бачу, що таких людей чимало.

В даному матеріалі не буде розбирання якогось певного Андроїд боксу з повним описом його можливостей. Ця стаття швидше про загальну спрямованість.

Давайте розглянемо чому варто звернути увагу на ТВ бокс або Андроїд ТВ приставку, як їх ще називають, і чому не варто переплачувати за функціонал смарт-ТВ при покупці телевізора.

Класичний ТВ бокс на Андроїд

Що ж собою являє класичний ТВ бокс на Андроїд?

У більшості випадків у маленькому пластиковому корпусі чорного кольору вмістилися материнська плата з розташованими на ній:

  • процесором;
  • оперативної та постійної пам’яттю;
  • wi-fi та ethernet модулем.

Залежно від виробника та ціна оснащена таким компілятором з перемикаючими портами. Працює під керуванням операційної системи Андроїд.

Як діляться Смарт ТВ приставки

У насиченому світі Смарт ТВ приставок є свої топові бренди з дуже великою вартістю і можливостями для більш вимогливої ​​аудиторії. Є й масові бюджетні рішення за невелику вартість 20-30$.

І ось ці рішення вартістю до 30 доларів легко легко замінюють та навіть перевершують смарт телевізори. При цьому виробники телевізорів разом із самим телевізором беруть за Смарт функціонал додаткові гроші, і гроші чималі.

Дистриб’ютори телевізорів не скупляться – витрачають гроші на рекламу, на бонуси консультантам у магазинах. Саме цим можна пояснити чому консультант у магазині так старанно розповідає про переваги Смарт ТВ, і втрачає до нас інтерес, коли дізнається, що ми купуватимемо звичайний телевізор без Смарт.

Недоліки телевізорів зі СмартТВ

Що таке погано вбудований у телевізійну функцію?

Функціональні можливості

Головне, через те, що він сильно урізаний за можливостями, у порівнянні з тією ж Андроїд приставкою. Ці можливості обмежені тим функціоналом, який передбачив виробник “заліза” у телевізорі. Зазвичай там використовуються слабкі процесори, через що працює все це «не дуже спритно».

Купуючи новий телевізор, насамперед, орієнтуєтеся на якість картинки та широкий набір інтерфейсів. А вже зробити телевізор по-справжньому розумним допоможе вам такий невеликий ТВ бокс на Андроїд. Без зайвої скромності скажемо, що ця «коробочка» здатна перетворити навіть старенький кінескопний телевізор на справжній мультимедійний центр. Зверніть увагу, щоб у телевізорі був необхідний вхід для підключення. Як правило, це «тюльпани».

Навіть “стародавні” коробки, наприклад, 2014-2015 рр. З Android бородатий версії та 2 гігабайт оперативної пам’яті та 8-в-ін.

Зараз такі ТВ бокси вже неактуальні, але тим не менш наводимо приклад, як просте рішення може розширити можливості навіть найменших телевізорів.

Ціна

Ну і другим пунктом недоліків телевізорів зі СмартТВ буде їхня ціна. Вона додасть телевізору набагато більше ніж 20-30 доларів і буде непорівнянна з можливостями, закладеними в ту вартість.

ТБ приставка X96

Давайте розглянемо приставки свіжіші, які використовуються зараз. Однією з найпопулярніших на сьогоднішній день є модель X96 та її модифікації:

  • X96 Mini з різним набором пам’яті;
  • X96 Max у більшому корпусі, з покращеним охолодженням;
  • модель X96 Air із дисплеєм;
  • Link, Stick та інші варіації.

Всі вони відносяться до бюджетного варіанту, вартість яких, за рідкісним винятком, не перевищує 40 доларів.

Залежно від конфігурації приставка може мати:

  • зовнішня або вбудована антена для підключення до мережі Wi-Fi;
  • Lan роз’єм для дротового підключення до Інтернету;
  • різні процесори;
  • різний обсяг оперативної та вбудованої пам’яті;
  • різне наповнення роз’ємами.

Так за бажання приставку можна підключити до інтернету через мережевий або wi-fi. Є підключення до телевізора за допомогою HDMI або RCA кабелю, який з них входить до комплекту постачання. Для підключення приставки з телевізором вибираємо відповідний порт.

Після запуску приставки перед нами робочий стіл на який винесено іконки додатків, налаштування тощо. У різних приставках робочий стіл виглядає по-різному, але принцип скрізь однаковий – його можна і потрібно налаштовувати під свої запити. На робочий стіл краще виносити найпопулярніші програми, кнопки швидкого доступу. По суті це повноцінний Андроїд, як у смартфоні чи планшеті. І, відповідно, як у згаданих гаджетах його і можна налаштовувати.

Звичайно, відсутні програми можуть бути встановлені з PlayMarket або використанням файлу встановлення APK. Найпоширеніші це програми онлайн кінотеатрів, медіа плеєри та галереї.

Також можна відкрити звичайний браузер і через пошукову систему знайти будь-який контент для подальшого перегляду. Взагалі повноцінний Андроїд, який зі своєю величезною базою програм дозволяє задовольнити всі розважальні потреби користувача і все це відобразити на величезному екрані телевізора.

Коли не варто переплачувати за дорожчі Андроїд приставки, а використовувати бюджетний варіант? У тому випадку, якщо ви на приставці плануєте переглядати лише відеоконтент – фільми, ролики з YiuTube тощо.п.

Якщо ж у вас телевізор з великою діагоналлю і підтримкою 4K дозволу або ви плануєте ганяти в ігри на приставці, тоді потрібно дивитися в бік більш дорогих моделей. Як правило, це приставки на продуктивному процесорі AmLogic S912 або навіть S922X.

AmLogic S912 та AmLogic S922X

Напевно, ви вже помітили, що, незважаючи на Android у префіксах, це не ті моделі процесорів, які ми звикли бачити в смартфонах. Проте навіть такий бюджетний бокс як X96 дозволяє комфортно пограти у прості Андроїд ігри. А вже потужніший на AmLogic S912 або S922X і більш вимогливих. До речі, на великому екрані телевізора ігри виглядають набагато серйозніше, ніж на дисплеї смартфонів та планшетів.

Навіть найбюджетніша Андроїд приставка буде набагато потужніша, ніж залізо встановлене в телевізор зі Смарт ТВ.

Управління

Ще одне питання, яким задаються новачки – наскільки зручно керувати приставкою? І тут є кілька рішень:

  1. У комплекті з ТВ боксами йдуть прості пульти керування. Але цей метод керування складно назвати комфортним.
  2. Можна підключити звичайну мишу та керувати за допомогою курсору, як комп’ютер.
  3. Ну і найзручніший і найрозумніший вибір – використання аеромиші, можна навіть із клавіатурою.

Аеромиш – Це панель керування з потрібними кнопками та клавіатурою. Завдяки йому курсор на екрані телевізора повторює рухи вашої руки у просторі. Тобто курсор завжди слідує за вашою рукою. Спочатку потрібно звикнути, але згодом незамінна та зручна в керуванні приставкою штука.

Але у приставок крім плюсів є і свої мінуси, так звані «свої підводні камені». Як правило, це пов’язано з тим, що виробництвом ТВ боксів у Китаї зазвичай займаються виробники, які намагаються на всьому заощадити, щоб отримати якомога нижчу ціну на Смарт ТВ приставку. І насамперед економія стосується програмної підтримки. Через це багато моделей мають програмні недоробки та апаратні косяки.

Недоліки

Можна навести приклад приставку Tanix TX28, що відноситься до середнього цінового діапазону. Має 4 ГБ оперативної та 32 внутрішньої пам’яті. Не найслабший процесор RK3328. Тобто, префікс не є найдешевшим, і він повністю справляється з вмістом 4K з 60FPS. Ну і бренд Tanix відомий.

Так ось, при перегляді фільмів через браузер особливо через Chrome приставка періодично перевантажується. Пов’язано це з перегріванням процесора. Температура під навантаженнями досягає 80°. Зважаючи на все модель не продумана конструктивно і є проблеми з відведенням тепла. Але така проблема пов’язана з софтом, є надія, що з новими прошивками її усунуть.

Перед покупкою

Взагалі перед покупкою будь-якої більш-менш значущої речі краще читати відгуки та огляди. Андроїд приставки не виняток, а скоріше навпаки, вимагають більш детального вивчення. У мережі інтернет досить багато форумів присвячено Android приставкам. Рекомендуємо 4pda або freaktab.

Там швидше за все вже будуть відгуки власників на приставку, що сподобалася. Варто почитати інших користувачів, що і як працює в цікавій для нас моделі. Як вона поводиться у специфічних завданнях. Хоча не потрібно засмучувати, якщо в консолі є якийсь недолік. Погодьтеся, більшість з нас купує ТВ бокси для перегляду відео контенту, а не для якихось вузько спрямованих завдань типу. І ось з переглядом відео через додатки приставки справляються чудово.

Але з китайцями не можна розслаблятись – вибирати потрібно ретельно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post LG вивела свої новітні продукти на метавсесвіт
Mecool M8S Pro L Android TV Box Next post Mecool M8S Pro L Android TV Box: краще і швидше попередника